O nas

Grupa kapitałowa WhiteRock składa się z wyspecjalizowanych podmiotów świadczących kompleksowe usługi doradcze dla biznesu.

Oferujemy doradztwo biznesowe i finansowe podmiotom gospodarczym działającym w różnych branżach na rynku krajowym oraz zagranicznym.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszego Zespołu zdobytego w pracy w instytucjach finansowych polskiego i międzynarodowego sektora bankowego trafnie diagnozujemy potrzeby naszych Klientów i pomagamy im, stawiając do ich dyspozycji naszą znajomość rynku finansowego.

Nasza ekspertyza transakcyjna jest komplementarna z doświadczeniem transakcyjnym współpracującej z nami kancelarii prawnej Czabański & Gałuszyński.

Doradzamy między innymi w zakresie:

  • Restrukturyzacji zadłużenia finansowego przedsiębiorstw, w szczególności w zakresie zadłużenia kredytowego wobec banków a także zadłużenia wobec funduszy PE; w zależności od danej sprawy pracujemy po stronie przedsiębiorcy lub finansujących banków albo funduszy;

  • Pozyskiwania finansowania na bankowym rynku dłużnym (bankowego), jak i pożyczek typu mezzanine (kapitału nie konsumującego zdolności kredytowej przedsiębiorstwa, bądź przedsięwzięcia inwestycyjnego);

  • Strukturyzowania finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych;

  • Finansowego wsparcia eksportu oraz ekspansji zagranicznej m.in. w ramach Rządowego Programu Wspierania Eksportu przy udziale KUKE S.A.;

  • Finansowania inwestycji/ekspansji zagranicznej przez Fundusz Ekspansji Zagranicznej;

  • Przygotowania spółek do sprzedaży;

  • Zakupu, bądź sprzedaży nieruchomości komercyjnych;

  • Fuzji i przejęć;

  • Pozyskiwania inwestorów finansowych i branżowych dla przedsiębiorców;

  • Wsparcia przy identyfikacji celów akwizycyjnych dla inwestorów branżowych i finansowych.

Nasz Zespół tworzą doświadczeni eksperci, którzy przez wiele lat pracowali w instytucjach finansowych, przede wszystkim w bankach komercyjnych, w obszarze bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, finansowania strukturalnego, restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz M&A.

Specjalizujemy się w zakresie doradztwa dotyczącego strukturyzacji finansowania etapu budowlanego, zakupu istniejącego obiektu, refinansowania, restrukturyzacji i optymalizacji zadłużenia nieruchomości komercyjnych (biurowych i handlowych), hoteli, akademików, aparthoteli, projektów deweloperskich, centr logistycznych oraz nieruchomości specjalistycznych.

Doradzamy także w obszarze finansowanie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw (np. zakup spółek i aktywów zagranicznych / budowa zakładów produkcyjnych poza Polską z możliwością prefinansowania eksportu).